Zapewniamy fachową obsługę

Oleje

Jedną z najczęściej wymienianych rzeczy w samochodzie jest olej silnikowy. Oleje możemy podzielić na syntetyczne i mineralne oraz ich mieszaninę tzw. półsyntetyczne. Oleje mineralne otrzymujemy bezpośrednio w wyniku rafinacji ropy naftowej. Oleje syntetyczne otrzymujemy poprzez skomplikowane procesy chemiczne, podczas tzw. syntezy chemicznej. Stopień czystości i spójność cząsteczkowa nie są możliwe do uzyskania w procesie rafinacji przy produkcji mineralnych olei samochodowych.

Oleje syntetyczne mają dużo lepsze osiągi od mineralnych, zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach, zapewniają dłuższe okresy między wymianami oleju, szybciej uzyskuje pełne smarowanie. Oleje mineralne nie mają tak stabilnej struktury molekularnej jak oleje syntetyczne i pod wpływem wysokiej temperatury często tracą swoje właściwości, w wyniku czego pojawia się osad i szlam w silniku. Wpływa to bardzo niekorzystnie na pracę silnika. Oleje syntetyczne charakteryzują się wyższą wytrzymałością filmu olejowego oraz większą stabilnością dzięki czemu silnik wolniej się zużywa, a ubytki oleju są mniejsze.

Mieszaniną olejów syntetycznych i mineralnych jest potocznie mówiąc olej półsyntetyczny. Główną bazą tego produktu jest olej mineralny, a olej syntetyczny to około 30% całości. W porównaniu jednak z zwykłym olejem mineralnym jest bardziej wydajny i posiada lepsze parametry.

Głównym parametrem oleju jest jego lepkość, nie ma to nic wspólnego z gęstością, jak to niektórzy określają. Lepkość jest miarą wewnętrznego oporu cieczy przed płynięciem w określonej temperaturze. W poprzednim stuleciu stosowane by oleje sezonowe, osobno na lato i osobno na zimę. Trzeba było wymieniać co najmniej dwa razy do roku. Obecnie stosowane są oleje wielosezonowe, które łączą dwie lepkości np. 5W-40.  

 

 

Oleje Mobil :

Jest to najbardziej rozpoznawalny znak jeżeli chodzi o branżę smarną. Produkty Mobil zapewniają doskonałe smarowanie w codziennej eksploatacji pojazdów. Firma Mobil oferuje pełną gamę olei.

  • Oleje syntetyczne
  • Oleje półsyntetyczne
  • Oleje mineralne

Oleje z charakterystyczną 1, to Mobil 1, który posiada w swojej ofercie pełną gamę olei syntetycznych, do wszystkich samochodów, spełniając, a często przewyższając światowe dopuszczenia producentów samochodowych.

W ofercie znajdziecie Państwo pełną gamę olei Mobil 1, w różnych klasach lepkości:

  • Mobil 1 New Life 0W-40
  • Mobil 1 Peak Life 5W-50
  • Mobil 1 ESP 0W-40
  • Mobil 1 ESP Formula 5W-30
  • Mobil 1 Fuel Economy 0W-30
  • Mobil 1 Turbo Diesel  0W-40

Dobranie oleju przy tak szerokim wyborze nie jest proste. W każdej instrukcji samochodu jest napisane jakie parametry olei musi spełniać do danego silnika, jeżeli jednak macie Państwo z tym problem zapraszamy do naszego sklepu. Nasz przeszkolony personel pomorze w dobraniu odpowiedniego produktu.

 

Oleje Mobil Super 2000 10W40- to oleje półsyntetyczne, opracowane dla zapewnienia najwyższych osiągów w każdych warunkach pracy. Olej z serii 2000 pomaga zapobiegać uszkodzeniom silnika wynikającym z częstej pracy przy obciążeniach i trudnych warunkach pracy.

 

 

Mobil Super – seria wysokiej jakości olejów silnikowych, które przyczyniają się w doskonały sposób do zapewnienia właściwych warunków eksploatacji silnika i zostały zatwierdzone do stosowania przez wiodących producentów pojazdów. Ponieważ każdy silnik jest bezustannie narażony na zmieniający się poziom obciążenia, linię produktów Mobil Super opracowano pod kątem zapewnienia lepszej ochrony silników pracujących w różnych warunkach.

Mobil Super 3000 5W-40 – olej silnikowy stworzony w oparciu o technologię syntetyczną, którego formulacja pozwala uzyskać wyjątkowe osiągi w szerokim zakresie warunków eksploatacji. Olej Mobil Super 3000 5W-40 zapewnia lepszą ochronę niż w przypadku olejów mineralnych i semisyntetycznych. Szczególnie zalecany jest tam, gdzie regularnie występują ciężkie warunki jazdy. Mobil Super 3000 5W-40 pomaga zapobiegać uszkodzeniom silnika wynikającym z częstej pracy przy dużym obciążeniu.

 

Mobil Super 1000 15W-40 – mineralny olej silnikowy, opracowany specjalnie w celu zapewnienia wysokich osiągów i ochrony przeciwzużyciowej silnika w najczęściej napotykanych warunkach pracy. Olej silnikowy Mobil Super™ 1000 szczególnie zalecany jest do jazdy codziennej w normalnych warunkach.

Oleje Castrol : 

Oleje Castrol to ponad 100 letnie doświadczenie które pozwala produkować oleje silnikowe odpowiadające różnym stylom i warunkom jazdy. Oleje te są również wykorzystywane w sporcie motorowym.

W asortymencie olejów Castrola znajdziemy linie :

Edge – to kompletna oferta w pełni syntetycznych produktów dla większości pojazdów poruszających się po drogach. Cała gama została stworzona, aby zapewnić określone potrzeby w zależności od zastosowania odpowiedniego produktu do samochodu, stylu jazdy i warunków użytkowania. Edge spełnia wiele norm, od specyfikacji czołowych producentów silników przez wymagania stawiane silnikom wyścigowym i turbo diesla.

Magnatec – dzięki technologii Castrol Magnatec – zimny rozruch nie stanowi problemu. Od momentu przekręcenia kluczyka, kiedy ma miejsce 75% zużycia silnika, olej odpowiednio chroni elementy silnika. Castrol Magnatec zawiera inteligentne molekuły, które przywierają do tych części silnika, które są najbardziej narażone na zużycie, zapewniając ochronę w trakcie całej podróży.

GTX – zapewnia wydajność we wszystkich warunkach jazdy. Został specjalnie zaprojektowany aby chronić przed gromadzeniem się w silniku szlamów i szkodliwych osadów. Castrol GTX High Mileage został zaprojektowany specjalnie dla silników z przebiegiem ponad 100 000 km.