Zapewniamy fachową obsługę

Poradnik

 

Dobre rady dla użytkowników akumulatorów:

  1. Akumulator, który mamy zamiar kupić powinien być odpowiednio dobrany pod kątem konkretnego modelu pojazdu, a także pojemności odpowiadającej danemu modelowi.
  2. W momencie instalowania baterii w pojeździe należy dokładnie oczyścić klemy w pojeździe z wszelkich nalotów i zbrudzeń. Częstymi sytuacjami z brakiem możliwości odpalenia samochodu jest brak całościowego styku klem ze słupkami na akumulatorze. Akumulator powinien być przymocowany w samochodzie na stałe za pomocą fabrycznego mocowania.
  3. Należy sprawdzać co jakiś czas  napięcie ładowania w swoim pojeździe, które powinno mieścić się w przedziale 13,9-14,6 V.
  4. Bardzo szkodliwe a wręcz nie wskazane jest dopuszczenie akumulatora do głębokiego rozładowania, gdyż powoduje to opad masy czynnej i  utratę pojemności a także mocy rozruchowej naszej baterii. Nie wskazane jest też zostawienie pojazdu z podłączoną baterią na kilka miesięcy, ponieważ samochód samoczynnie ją rozładuje.
  5. W przypadku korzystania z samochodu tylko na krótkich odcinkach należałoby co jakiś czas sprawdzić napięcie baterii i ewentualnie naładować ją prostownikiem. Akumulator ładujemy prądem o natężeniu stanowiącym 10%  pojemności baterii np. akumulator posiada pojemność 60AH to ładujemy go prądem nie większym niż 6A. Jeżeli jest możliwość sprawdzić gęstość elektrolitu w akumulatorze, która powinna wynosić 1,28 kg/dm3
  6. Samochód trzeba koniecznie sprawdzić pod kontem upływu prądu przy wyłączonych odbiornikach. Maksymalny pobór wynosi w autach 0,08mA. przy bateriach od 70AH wzwyż.